Fimango 2024 – Zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych

 

“Fimango – zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych” to program realizowany przez nas od ponad dwudziestu lat, cieszący się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem organizacji pozarządowych. Od lat pozostaje jedynym tak sprofilowanym programem z kompleksową ofertą wsparcia. W ciągu dwóch dekad realizacji programu Fimango, z jego oferty skorzystało kilka tysięcy osób z całej Polski.

Celem Programu jest stworzenie lokalnym organizacjom pozarządowym z całej Polski, dostępu do wysokiej jakości szkoleń i poradnictwa na temat szeroko pojętego zarządzania finansami oraz księgowości.

Z programu korzysta rocznie kilkaset osób/organizacji. W ramach Fimango wydaliśmy kilkadziesiąt publikacji, dostępnych nieodpłatnie na naszej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami oraz do korzystania z naszego poradnictwa (grafik w tabelce poniżej).

W 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z innym projektem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – “Działaj Lokalnie” – realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem współpracy jest dalsze zwiększanie oferty wsparcia dla organizacji pozarządowych, zwłaszcza z mniejszych ośrodków, poprzez stworzenie Sieci Doradców Lokalnych Fimango, świadczących wsparcie w swoich miejscowościach.

Działamy dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program Fimango 2024
Cel podniesienie kompetencji kadr organizacji pozarządowych w zakresie szeroko rozumianego zarządzania organizacją i jej finansami
Odbiorcy organizacje pozarządowe z całej Polski, zwłaszcza z mniejszych ośrodków (do 50 tysięcy mieszkańców)
Opis W ramach programu oferujemy:

 • szkolenia regionalne – 8 szkoleń, które prowadzimy zdalnie (na obszarze kraju) lub bezpośrednio (obejmując obszar w sąsiadujących regionach/województwach). Tematyka szkoleń dotyczy oczywiście zarządzania finansami. W trakcie szkoleń bezpośrednich zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników.
 • szkolenia otwarte – 10 jednodniowych szkoleń, które prowadzimy zdalnie lub bezpośrednio (w zależności od sytuacji epidemiologicznej na danym obszarze) na zamówienie danej organizacji dla minimum 15-osobowej grupy. Zamówione przez was szkolenie obejmować może tematy mieszczące się w zakresie zarządzania finansami np.: planowanie budżetów organizacji i projektów, zarządzanie finansami w projekcie, rachunkowość, pozyskiwanie środków na działalność.
 • budowa i rozwój Sieci Doradców Lokalnych – szkolenia, wizyty studyjne oraz mentoring dla Absolwentów sześciu edycji kursów SDL.
 • webinariaproponujemy zapoznanie się z dotychczasowymi opracowaniami na stronie: https://frso.pl/webinaria/
  Kolejne tematy będą opracowywane we współpracy z doradcami lokalnymi
 • poradnictwo z zakresu zarządzania finansami w organizacji pozarządowej –odpowiadamy na Państwa pytania dotyczące funkcjonowania organizacji pozarządowych, pozyskiwania środków na działalność organizacji, rachunkowości, finansów, prawa, kadr i innych aspektów związanych z zarządzaniem organizacją.
  Dla przedstawicieli organizacji pozarządowych dostępne następujące formy porad:

  • lokalne: na udostępnionej mapie znajdziecie Państwo naszych certyfikowanych Doradców Lokalnych oraz osoby przeszkolone w ramach naszych cyklów edukacyjnych. Udzielają oni porad lokalnie na zasadach i w tematyce wskazanej w opisie, dostępnym przy wybraniu danego punku na mapie.
  • osobiste:
    • w siedzibie FRSO w Warszawie (po wcześniejszym umówieniu spotkania),
    • wyjazdowego – możliwe są porady w Państwa miejscowości (ustalane indywidualnie).
  • mailowe: porady@frso.pl,
  • telefoniczne: pod numerem tel. 22 616 33 16 w następujących godzinach:
   • dyżur księgowywtorek: 13:00-15:00, czwartek: 11:00-13:00,
   • pozostała tematykaśroda: 11:00-13:00
 • newsletter jest rozsyłany raz na miesiąc mailowo do uczestników naszych działań – obejmuje tematy ważne dla organizacji pozarządowych.

Wszystkie usługi są bezpłatne!

Miejsce  cała Polska
Czas trwania do 31 grudnia 2024
Realizator Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Kontakt Katarzyna Łączyńska (fimango@frso.pl)
Fundator