Zmień kontrast strony na zgodny z WCAG Powiększ czcionkę na stronie

Rekrutacja do V edycji szkoleń dla Doradców Lokalnych

Ruszyła rekrutacja do V edycji Sieci Doradców Lokalnych. Na zgłoszenia czekamy do 22 marca 2021 r.
Chciałbyś do nas dołączyć?

Zobacz co mówią o programie nasi absolwenci:

Celem programu jest podniesienie kompetencji merytorycznych i metodologicznych osób świadczących organizacjom pozarządowym usługi poradnicze z zakresu zarządzania finansami i prowadzenia świadomej polityki finansowej. Realizujemy go we współpracy z Ośrodkami Działaj Lokalnie.

Program szkoleniowy będzie się składał z 4 głównych sesji szkoleniowych. Ponadto będzie obejmował indywidualną pracę z ekspertami Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W związku z pandemią, szkolenia planujemy przeprowadzić w formie on-lineowej.

Uwaga! Decyzja, czy zajęcia będą organizowane w formie stacjonarnej czy zdalnej zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej i powszechnie obowiązujących regulacji. Oznacza to, że w toku trwania Programu forma zajęć może się zmieniać.

TERMINY SESJI

I sesja:  4 spotkania on-line po 4h – 9, 12, 14 oraz 16 kwietnia 2021
II sesja: 2 spotkania on-line po 8h – 11-12 maja 2021
III sesja stacjonarna*: 8-10 września 2021
IV sesja: 3 spotkania on-line po 5,5h – 6-8 października 2021

*Do potwierdzenia w późniejszym czasie i ewentualnej zmiany w formę on-line.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, powyższe terminy mogą ulec niewielkiej zmianie.

Dlaczego warto?

Sieć Doradców Lokalnych (SDL) to kompleksowa oferta edukacyjna obejmująca najważniejsze obszary kompetencji zarządzania finansami. SDL to miejsce gdzie stwarzamy przestrzeń do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji także po zakończeniu części szkoleniowej.

Nasi specjaliści to osoby, które nie tylko łączą kompetencje trenerskie ale także są wieloletnimi praktykami, pracującymi w organizacjach pozarządowych, lub specjalizują się w wybranych aspektach zarządzania finansami.

Teorię przekładamy na praktykę. W trakcie trwania sesji szkoleniowych uczestnicy mają okazję pracować na konkretnych przykładach, wypracowywać rozwiązania.

Niewątpliwym atutem jest sama sieć. To stale powiększająca się grupa specjalistów, którzy na co dzień wspierają się nawzajem. Masz pytanie? Zawsze możesz polegać na ekspertyzie swoich koleżanek i kolegów, którzy chętnie pomogą rozwiązać problem. Poza tym, mamy poczucie humoru:

Wszyscy nasi kandydaci do Sieci Doradców Lokalnych są traktowani indywidualnie. Mogą liczyć na wparcie adekwatne do potrzeb. Dokładamy wszelkich starań aby realizacja materiału była jak najbardziej elastyczna, umożliwiła wszystkim uczestnikom zaliczenie szkolenia. Również wspieramy naszych absolwentów w specjalizacji w wybranym obszarze z zarządzania finansami, zapraszając ich do prowadzenia szkoleń we współpracy z naszymi trenerami.

Warunkiem udziału jest zadeklarowanie gotowości udziału w przynajmniej 3 sesjach oraz nieodpłatnego świadczenia poradnictwa dla innych organizacji pozarządowych, w wymiarze 64 godzin.

Po pozytywnym ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat, ważny 2 lata, potwierdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania finansami w organizacji pozarządowej oraz zostaną włączeni do Sieci Doradców Lokalnych – Fimango. Obecnie Sieć tworzą absolwenci poprzednich edycji programu, zachęcamy organizacje do korzystania z ich usług.

Już na Was czekamy!

Listę wszystkich Doradców Lokalnych wraz z informacją o zakresie świadczonych przez nich usług szkoleniowo-doradczych można znaleźć tutaj.

Osoby zainteresowane rekrutacją zapraszamy do zapoznania się z regulaminem. Rekrutacja trwa do 22 marca 2021 roku, poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy do kontaktu pod: fimango@frso.pl lub 22 616 33 16