Tytuł | „ABC Budżetowania” |
Tematyka | Prowadzicie organizację pozarządową, która już działa ponad rok na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających? Chcecie dowiedzieć się, jak lepiej planować działania pod względem finansowym? Chcecie zaplanować strategię finansowania organizacji, dopasowaną do Waszych działań? Chcesz poznać narzędzia planistyczne, które ułatwią Tobie i Twojemu zespołowi pracę w zakresie planowania finansów? Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.
UWAGA: Szkolenie ma charakter kompleksowy i obejmuje 6 dni szkoleniowych. ABC budżetowania jest pierwszym tematem z 6 spotkań dotyczącymi zarządzania finansami w NGO. KORZYŚCI Z UDZIAŁU TWOJEJ ORGANIZACJI W SZKOLENIU Dzięki udziałowi:
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU? Ze wsparcia może skorzystać organizacja pozarządowa działająca ponad rok na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających. Jedna ze zgłaszających się osób powinna być z Zarządu organizacji, natomiast druga osoba, powinna zajmować się finansami (np. księgowa, specjalista ds. finansów/rozliczeń) UWAGA: Liczba miejsc jest ograniczona – możemy przyjąć maksymalnie 8 organizacji (na wybór organizacji nie decyduje kolejność zgłoszeń) ORGANIZACJA ZAJĘĆ ORAZ DOSTĘPNOŚĆ. Zajęcia prowadzone będą aktywnymi metodami przez doświadczonych praktyków w zakresie zarządzania finansami. Trenerką wiodącą jest Karolina Cyran-Juraszek – związana z sektorem organizacji pozarządowych od 24 lat. Wydarzenie ma charakter kompleksowy i obejmuje 6 dni szkoleniowych. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu od kwietnia do czerwca w godzinach od 9:00 do ok.16:30 (z przerwami kawowymi i na lunch). UWAGA: Prosimy o zapisywanie się na szkolenie z myślą o udziale we wszystkich 6 spotkaniach. Terminy szkoleń:
Zapoznaj się z programem poszczególnych szkoleń. |
Prowadzący | Karolina Cyran-Juraszek – związana z sektorem organizacji pozarządowych od 24 lat. Kompleksowo wspiera organizacje pozarządowe, planuje ich rozwój – szczególnie w zakresie strategicznym i finansowym, wzmacnia instytucjonalnie oraz formalno-prawnie. |
Uczestnicy | reprezentanci organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i jej mieszkańców |
Data i godzina | I termin: 21 kwietnia 2022, godz. 09.00-16.30 |
Miejsce | siedziba Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na ul. Kłopotowskiego 6 lok. 61 lub Urząd Dzielnicy Praga Północ, ul. Kłopotowskiego 15. |
Zapisy odbywają się poprzez formularz do pobrania w dwóch wesjach:
formularz zgłoszeniowy w wordzie lub formularz zgłoszeniowy w pdf.
Na zgłoszenia czekamy do 5 kwietnia 2022 r. Kwestionariusz zgłoszeniowy należy wysłać na adres e-mail: mskalska@frso.pl
UWAGA: prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdej zgłaszanej osoby z organizacji.
Organizacje, które zostaną wybrane w procesie rekrutacji, zostaną poinformowane najpóźniej do 7 kwietnia 2022 roku.
Na pytania dotyczące rekrutacji odpowiada Marlena Skalska:
- e-mail: mskalska@frso.pl
- tel: (22) 616 33 16.
W przypadku małej ilości zgłoszeń (poniżej 10 osób) organizatorzy zastrzegają sobie, że szkolenie zostanie odwołane. W przypadku z kolei zbyt dużej liczby osób, będziemy musieli ograniczyć liczbę osób.
Wydarzenie organizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO). Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) wzmacnia ekspercko warszawski sektora pozarządowy. SCWO prowadzi m.in bezpłatne szkolenia oraz indywidualne poradnictwo dostępne 5 dni w tygodniu między 9:00 a 17:00.
Oferta SCWO jest skierowana do warszawskich organizacji pozarządowych oraz organizacji działających na rzecz mieszkanek i mieszkańców Warszawy.
W celu uzyskania pomocy napisz na adres scwo@warszawa.ngo.pl lub zadzwoń (22) 828 91 23.
Zapoznaj się z resztą oferty SCWO – https://warszawa.ngo.pl/scwo