Szkolenie „RODO w projektach” – 25 czerwca 2020

Tytuł „RODO w projektach”
Tematyka Zapraszamy organizacje pozarządowe działające na rzecz Warszawy i jej mieszkańców na bezpłatne szkolenie organizowane w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

 

Szkolenie będzie poświęcone obowiązkom wynikającym z RODO w kontekście projektów realizowanych z dotacji (jako zadania zlecone przez organy administracji publicznej lub w ramach umów z prywatnymi grantodawcami i darczyńcami).

Jeśli zbierając dane osobowe każdorazowo prosisz o zgodę na przetwarzanie danych osobowych, prawdopodobnie popełniasz jeden z najczęstszych błędów organizacji przetwarzających dane osobowe. Zgoda na przetwarzanie jest bowiem tylko jedną z przesłanek legalnego przetwarzania danych osobowych, w praktyce działalności organizacji pozarządowych stosunkowo rzadko właściwą.

 

Jeśli realizujesz projekty finansowane z dotacji musisz wiedzieć:
– jaka jest Twoja rola w procesie przetwarzania danych – administrator danych czy podmiot przetwarzający dane,
– jaka jest właściwa podstawa prawna przetwarzania danych pracowników projektu, jego wolontariuszy, beneficjentów,
– jak stworzyć prawidłową klauzulę informacyjną,
– kiedyż kim i jak podpisać umowę powierzenia przetwarzania danych,
– jakie masz obowiązki wobec osób, których dane przetwarza,
– kiedy musisz usunąć dane, komu możesz je ujawniać,
– jakie są zasady w wybranych źródłach (NIW, PFRON, środki unijne, środki samorządowe),

 

O tym wszystkim porozmawiamy na szkoleniu, z którego wyjdziecie z konkretnymi przygotowanymi przez siebie dokumentami niezbędnymi w Waszych projektach. Zapraszamy organizacje, które chcą popracować nad konkretnymi dotyczącymi realizowanych przez siebie projektów.

Prowadzący Katarzyna Sadło
Uczestnicy reprezentanci organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i jej mieszkańców
Data i godzina 25 czerwca 2020, godz. 10:00 – 16:00
Miejsce Lokalizacja: w zależności od formy szkoleniamiejsce własnego zamieszkania/pracy (platforma ZOOM – wymagany komputer z dostępem do Internetu oraz kamerką internetową) lub siedziba Fundacji FRSO, ul. Kłopotowskiego 6 lok. 61

Zapisy odbywają się poprzez formularz-online.

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 czerwca 2020.

UWAGA: formularzu zgłoszeniowym znajduję się opcja wyboru formy szkolenia (ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju). Należy zaznaczyć kratkę (TAK lub NIE) znajdującą się przy pytaniu o formę szkolenia : Internetową (webinarium) czy stacjonarną w sali szkoleniowej. W zależności od ilości wyborów formy szkolenia organizator wybierze formę spotkania.

Po zamknięciu rekrutacji każdy zgłoszony uczestnik otrzyma informację o przyjęciu oraz jeżeli szkolenie będzie prowadzone zdalnie w osobnym mailu dostęp do platformy internetowej ZOOM.

Dodatkowych informacji udziela Radosław Juraszek, tel. 535 792 901, scwo@frso.pl

W przypadku małej ilości zgłoszeń (poniżej 10 osób) organizatorzy zastrzegają sobie, że wydarzenie może zostać odwołane. W przypadku z kolei zbyt dużej liczby osób, będziemy musieli ograniczyć liczbę osób.

Wydarzenie organizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO). Wydarzenie jest skierowane do organizacji prowadzących działania na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających, oraz do osób planujących założenie takiej organizacji.

Pełna oferta i aktualności SCWO:

* (22) 828 91 23
* scwo@warszawa.ngo.pl
* warszawa.ngo.pl/scwo
* fb.com@warszawa.ngo.