UŻYCZENIE STUDIA

Jako organizacja prowadząca szkolenia online, chcemy stawać się dla Was coraz bardziej profesjonalni. Już niedługo będzie można u nas bezpłatnie skorzystać ze studia – bądźcie czujni!

Realizacja studia nagrań jest możliwa dzięki programowi „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, poprzez Fundacja Edukacja dla Demokracji.

Metraż to 15.85 m2. Pomieszczenie akustycznie jest niekorzystne i wg symulacji na podstawie planu, wykonanej przez producenta materiału, potrzeba było ok 22 m2 gąbek. Trzy ściany prawie całe, ściana okienna (2 okna) w ościeżach ma zaślepienia z gąbki 9 cm, aby izolować dźwięki z podwórza. Dodatkowo pod oknem są półapki basowe do sufitu: walec pomiędzy oknami i ćwierćwałki w narożnikach. Światła które widać na zdjęciu są niewystarczające. W planach jest zakup 2 lamp led 60 W z softboxami montowane na szynach pod sufitem. Ponieważ lokal jest wynajmowany to gąbki są klejone do płyt OSB, a płyty powieszone na listwach metalowych jak do wieszania mebli kuchennych. Pracy z tym było więcej niż z klejeniem do ściany ale daje to możliwość zabrania ze sobą w nowe miejsce całości wyciszenia. Jest mobilne – można zabrać 2-3 panele na wyjazd i znacząco poprawić warunki akustyczne. Mamy też możliwość swobodnego aranżowania przestrzeni. Mamy 7 paneli z różnymi wzorami wyklejenia gąbki i możemy je dowolnie przewieszać czy odwracać do góry nogami. Możemy pomiędzy sekcjami pozostawić kawałek ściany i podświetlić listwą led. Na więcej niż 2 kamery nie ma miejsca. W sytuacji kiedy chcemy używać oświetlenia sufitowego pomieszczenia w
trakcie kręcenia to warto zwrócić uwagę na to aby temperatura barwowa lamp sufitowych była taka sama jak lamp studyjnych (5300K). Dobrze jest jak mają wysoki wskaźnik odwzorowania koloru (CRI>90). Warto wiedzieć, że tanie gąbki, pod wpływem czasu, uv, dotyku zaczynają się samoistnie łuszczyć/pylić. Ich drobiny osiadają na wszystkim jak kurz. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam do kontaktu.